Postup darování

Při první návštěvě naší ordinace nejprve vyplníte dotazník. Gynekolog vám pak vysvětlí postup léčby při darování vajíček, klinicky vás vyšetří a provede ultrazvukové vyšetření dělohy s vaječníky. Pak vám sestřičky odeberou krev na vyšetření pohlavně přenosných onemocnění (žloutenky typu B a C, HIV, syfilis) a k určení krevní skupiny s Rh faktorem.

 

Na další návštěvu přijdete mezi 2. - 5. dnem menstruačního cyklu, při které proběhne další odběr krve ke stanovení hladin pohlavních hormonů (FSH, LH, PRL, AMH). Při normálních nálezech bude následovat genetická konzultace, při které genetik provede rozbor výskytu vážných onemocnění v rodině a odebere krev na stanovení karyotypu, vyšetření cystické fibrózy a trombofilních mutací. Tato vyšetření jsou plně hrazena zdravotními pojišťovnami.

 

Pokud budete mít výsledky všech vyšetření v pořádku, budete moci skutečně svá vajíčka darovat. Výběr dárkyně pro příjemkyni vajíček se určuje na základě znaků jako je barva očí, barva vlasů, výška, váha, krevní skupina a Rh faktor.

 

K úspěšnému odběru vajíček je nezbytná hormonální stimulace vaječníků, při které si budete 8 - 10 dní podkožně aplikovat injekce s hormony. Přesné dávkování léků určuje lékař. Odběr vajíček se provádí v krátké celkové anestezii a proto se musí v průběhu stimulace doplnit z krve některá další vyšetření (krevní obraz, jaterní testy a orientační vyšetření moče). Odběr vajíček většinou netrvá déle než 10 minut. Po výkonu budete dvě hodiny odpočívat na lůžku, než budete moci odejít s doprovodem domů.

 

Pokud máte zájem darovat, vyplňte prosím náš formulář nebo napište email. Také nám můžete zavolat na jednu z našich poboček. 

 

GYNEM Praha 8 – Ledčická 1 -  774 436 997

GYNEM Praha 8 – Pod náměstím 1 - 734 420 643

Email: info@darovanivajicek.cz nebo darkyne@gynem.cz

 

 

Gynem s.r.o.

Společnost GYNEM od roku 2009 provozuje dvě gynekologické ordinace a v roce 2013 vznikla v rámci rozšíření portfolia společnosti klinika asistované reprodukce. Od té doby jsme díky vajíčkům od dárkyň pomohli s léčbou neplodnosti více jak 500 párům. Klinika GYNEM patří k nejmodernějším zařízení svého druhu v ČR a kromě zkušeného týmu lékařů, příjemného prostředí a vždy ochotného zdravotního personálu se může pochlubit atmosférou rodinné firmy.